Brezová pod Bradlom 20.9.2014

Dátum : 20.9.2014

Názov TU : Turnaj U-9 v Brezovej pod Bradlom 

Počet tímov : 12 (FK Pohronie,AS Trenčín,Šamorín,FC Nitra,Moravany,Dubnica,Petržalka,Duslo Šala,Bošany,FK Senica)

Počet zápasov : 6

Celkové umiestnenie na TU : 6.miesto

 

 

Zostava :Hromádka,Lučeník,Ivan,Wágner,Hric,Stajník,Ríz,Suchý,Mihálik,Legin,Červienka,Pažout

 

Základná skupina B :

Družstvo Družstvo Výsledok Strelci gólov
FK Pohronie Šamorín 0:0  
FK Pohronie AS Trenčín 0:1  
FK Pohronie FC Nitra 0:0  
FK Pohronie Dubnica 3:1 Legiň 2,Ríz 
FK Pohronie Petržalka 2:1 Mihálik,Pažout
       
  Skóre a body 5:3 / 8 b.  

Umiestnenie v základnej skupine : 3.miesto 

Zápas o 5.miesto 

Družstvo Družstvo Výsledok Strelci gólov
FK Pohronie Moravany 1:2 p Mihálik

Komentár Trénera :

Po vyše dvojmesačnej spoločnej práce sme sa 20.9.2014 zúčastnili nášho prvého veľkého turnaja v Brezovej pod Bradlom. Do turnaja sa prihlásilo 12 mužstiev ktoré boli rozdelené do dvoch skupiny. Našimi súpermi v skupine boli ŠTK Šamorín, AS Trenčín, Nová Dubnica, FC Nitra, FC Petržalka.

ŠTK Šamorín 0:0 - Po dvojhodinovej dlhej ceste sme nastúpili na svoj prvý zápas proti veľmi kvalitnému súperovi ktorý sa nakoniec dostal aj do finále. Po skúsenostiach z iných turnajov sme vedeli že prvý zápas je vždy veľmi ťažký nech je to akýkoľvek súper. Tak tomu bolo aj v tomto zápase chalani pôsobili z cesty veľmi unaveným dojmom. V bráne nás neraz podržal Paťo Lučaník. Postupom času sme sa viac osmelili a vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí. Zápas sme mohli aj vyhrať keby Šimon Ivan trafil do odkrytej brány.

AS Trenčín 0:1 - Po dohovore sme chceli v druhom zápase zlepšiť hlavne pohyb a sebavedomie v osobných súbojoch čo sa nám aj darilo celý zápas keď sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí ktoré sme ale bohužiaľ nepremenili. Na druhej strane súper využil z minima šanci v poslednej minúte svoju gólovú príležitosť a získal všetky body.

Nová Dubnica 3:1 - V ďalšom zápase chalani boli odhodlaný spraviť všetko pre prvé víťazstvo čo dokazovali hneď od prvej minúty. Kvalita hráčskeho kádra v tomto zápase bola výrazne na našej strane. Vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí po ktorých sme strelili 3 pekné góly o ktoré sa postarali dva krát Tobias Legíň a raz Samko Ríz.

FC Nitra 0:0 - V štvrtom zápase sme nastúpili proti súperovi ktorý nielen svojim menom ale aj výsledkami z predošlých zápasov vzbudzoval rešpekt. Chalani v tomto zápase ukázali po vyše dvojmesačnej práce svoj najlepší futbal. Neustále napádanie súpera pri rozohrávke, herná činnosť jednotlivca a množstvo gólových príležitostí ktoré sme si vytvorili bohužiaľ nestačilo na získanie všetkých 3 bodov zápase. Pre nás trénerov takou menšou odmenou bolo uznanie kvality a dominancie v tomto zápase od trénera hostí.

FC Petržalka 2:1 - V poslednom zápase skupiny sme chceli získať druhé víťazstvo a tak pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie na turnaji. Hneď v úvode zápasu sme inkasovali. Postupom času sme opäť pokračovali v dobrých výkonoch a po góloch Dominika Mihálika a Šimona Pažouta dotiahli zápas do víťazného konca.

Jediná a smolná prehra s Trenčínom rozhodla že namiesto boja o 3 miesto sme nastúpili do boja o 5 miesto.

Moravany zápas o 5-6 miesto 1:1 ( 1:2 pokutové kopy ) - Fyzický vyspelejší súper nám v druhej minúte posledného zápasu strelil úvodný gól. Snaha o víťazstvo v tomto zápase priniesla už len vyrovnanie gólom z priameho kopu Mihálika. O konečnom umiestnení museli rozhodnúť pokutové kopy ktoré po niekoľkých sériách lepšie zvládol súper.

 

Záverečné zhodnotenie: Ďakujeme chalanom za skvelú reprezentáciu klubu na tomto turnaji. Ani v jednom zápase sme neboli horším mužstvom v hernej činnosti jednotlivca. Hlavne zápas s FC Nitra mimochodom z ktorého sme my tréneri mali po zápase zimomriavky ukázalo že toto mužstvo plné talentovaných chlapcov ak naďalej bude tvrdo na sebe pracovať tak ako doteraz môže U9 byť ďalšou silnou kategóriou v tomto klube.

 

Tréneri: Michal Košuda , Miroslav Giertl